3.27.2018

Co to je shadowban na Instagramu?

Stali jste se obětí shadowbanu na Instagramu? Co to je a proč se to děje?
Autorka KATKA PAVLÍČKOVÁ publikovala  8.5.2017 článek, který srozumitelně odpovídá na výše postavené otázky.
Článek najdete na adrese:
https://businessgram.eu/stali-jste-se-obeti-shadowbanu-na-instagramu-co-to-je-a-proc-se-to-deje/
Cituji z úvodu:
"Ještě než vám prozradíme příčiny a důvody, je potřeba vám připomenout, že od léta 2016 Instagram prošel velkými změnami. Ti z vás, kteří máte profily na Instagramu delší dobu jste pocítili rapidní snížení dosahu vašich příspěvků někdy až o 50%, dále úbytek fanoušků a “zastavení” růstu těch nových. Tím, že Instagram roste rychlým tempem a také se na něm vylíhlo spousta profilů, které jej “zneužívají”, musel Instagram zavést nové algoritmy, aby omezil spam a lépe tak optimalizoval aktivní profily.
Názvy odstavců:
- Co je to ten shadowban?
"Shadowban je vlastnost, která se vám přihodí v případě, kdy používáte hashtagy, ale vaše fotky pod nimi nejsou vidět. Tady ale pozor! Vy a vaši stávající fanoušci fotky pod hashtagy uvidíte, nicméně kdokoliv jiný, kdo vás nesleduje naopak nevidí! ... Logicky vám to ubírá na dosahu a čísla padají dolů........."
Osobně si myslíme, že Instagram se tímto snaží “odfiltrovat” účty, které nejsou v souladu s jejich pravidly.
- Jak zjistíte, jestli máte na svém profilu shadowban?
- Proč se dostanete do shadowbanu?
1.Používáte nevhodné hashtagy
2.Používate programy a aplikace, které jsou proti podmínkám Instagramu
3.Překračujete limity
4. Váš účet někdo nahlašuje
Cituji ze závěru článku:
"Stačí, když vás někdo na Instagramu několikrát nahlásí a už jste pod hledáčkem Instagramu. Ten pochopitelně reaguje na podněty uživatelů, kteří vás nahlašují za porušování smluvních podmínek (např. sdílíte nevhodný obsah nebo jste porušili něčí autorská práva sdílením fotky, která není vaše) a už jste potenciálním profilem na shadowban seznam. V horším případě vás Instagram zablokuje naplno."